Virtuální privátní síť (VPN)

Produkty DrayTek jsou vybaveny integrovaným serverem VPN. To umožňuje vytvořit tunel VPN do vaší sítě, aniž by bylo nutné mít v síti samostatný server VPN. VPN poskytuje zabezpečené připojení přes internet k vaší vlastní síti.

Kompatibilita protokolů

Existují různé formy VPN. Společnost DrayTek podporuje sítě GRE, PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, SSL VPN, OpenVPN a WireGuard VPN. Podpora těchto protokolů se u jednotlivých modelů/řad liší a jejich vývoj se neustále mění.

Šifrovací protokoly

Zabezpečení tunelu IPSec VPN je zajištěno různými šifrovacími protokoly. DrayTek podporuje DES, 3DES a AES.

Jednoduchá konfigurace

DrayTek VPN poskytuje uživatelsky přívětivé rozhraní pro nastavení VPN. Několika jednoduchými kroky je možné nastavit připojení.

Žádná statická IP pro IPsec? Žádný problém!

Klienti bez statické IP adresy mohou přesto vytvořit tunel IPsec. Směrovače VPN DrayTek přijímají připojení IPsec nejen ze směrovačů, ale také z notebooku nebo smartphonu s dynamickými adresami.

Převzetí služeb VPN při selhání nebo vyrovnávání zátěže

Modely Multi-WAN mohou nastavit více tunelů VPN z různých rozhraní WAN do stejné vzdálené sítě, což umožňuje sdílení dat přes více tunelů a zachování aktivního připojení při výpadku připojení k internetu.

Správa přes VPN

Použití VPN ve směrovačích umožňuje spravovat sítě LAN na více místech. Přes připojení VPN lze používat funkce, jako je přenos DHCP, multicasting, přesměrování portů a správa přístupových bodů.

Oznámení o odpojení

Směrovač může v případě přerušení připojení VPN odeslat e-mail nebo textovou zprávu. Správce sítě pak může okamžitě reagovat a problém odstranit.

Žádné další náklady

Všechny služby a funkce VPN jsou součástí routerů. Uživatelé si mohou zdarma stáhnout klientskou aplikaci DrayTek VPN. Není k tomu potřeba žádné předplatné.

Klient VPN DrayTek

WireGuard VPN

Síť WireGuard VPN je implementována v zařízeních Vigor 2135 série, Vigor 2765 série, Vigor 2865 série, Vigor 2866 série, Vigor 2866L série, Vigor 2927 série, Vigor 2927L série, Vigor 3912 série a Vigor 2962 série. WireGuard je moderní protokol VPN s otevřeným zdrojovým kódem, v němž se připojení VPN vytváří výměnou veřejných klíčů. WireGuard VPN si poradí s různými platformami, jako jsou Windows, macOS, iOS a Android.

Vysoce výkonný směrovač VPN

500 připojení IPSec VPN / 200 připojení SSL VPN